תזונה נכונה , אנו מכירים את חיבורים המילים האלה מיום שאנו מסוגלים לשמוע עם האוזניים שלנו.

האמת שפה גם מגיעה הבעיה כי מהיא בעצם תזונה נכונה?
בעולמינו קיימות המון סוגי "תזונות" או דיאטות" מתזונה טבעונית צמחונית ועד תזונה פליאו.

יש אנשים שלא אוכלים מלח ויש אנשים שלא אוכלים בשר אבל כן ביצים ודגים יש אנשים שלא אוכלים בכלל ובטוחים שאם יקחו תוספי תזונה הם יהיו בריאים וכל שני וחמישי אנו שומעים על עוד סוגי תזונות שהן ה"הכי בריאות" עם דחיפה של שיווק והמון סופר פודס.

אז איפה האמת? מהי תזונה נכונה?
תנו לי להתחיל וקודם כל לומר שתזונה נכונה היא "מה שעושה לכם טוב"

"סור מרע הטוב יגיע" כך אומרת לנו כל הזמן דוקטור מירה ניאזוב שלימדה אותנו את סודות המזונות לפי חמשת האלמנטים המקרו ביוטיקה והרפואה הסינית.

קודם כל מה שעושה לך רע תוריד, מכאן נוכל להתקדם.
אתה יודע שאתה שותה חלב פתאום כואב לך בראש? תוריד
אתה יודע שאם אתה שותה קפה אתה נהיה לחוץ ולא רגוע , תפחית.
אתה שם לב שאתה אוכל מהר והבטן מתנפחת ואתה בקושי יכול לזוז ? תאכל לאט……..
ישנם מספר כללי יסוד לגבי תזונה נכונה והם לא בהכרח כוללים רק את התזונה.

לעיסת המזון וחשיבותה.

אם הייתי אומר לכם שכל מה שאתם אוכלים "לא שווה כלום" אם אתם לא לועסים מה הייתם עושים ? מתחילים ללעוס לא ?

*** גם זה לא יעזור.

בעידן של היום כשהכל מהיר וחייבים לרוץ מכאן לשם משם לכאן אין רגע דל , מתי יש רגע דל ? מתי יש הרבה זמן לחכות ולקחת את הזמן ? כן , כשחולים, כשנמצאים בתור לקופת חולים או חס ושלום בתור לניתוח, שם יש כבר הרבה זמן

לפי מיצ'יו קושיו שכתב את הספר "מקרוביוטיקה" אדם בריא צריך ללעוס את האוכל 50 פעם כל ביס.זה המון !!! כן ידוע אבל הרעיון הוא שאם אתם לועסים את האוכל, האוכל מתפרק עד כדי עיסה, האינזימים , החיידים הטובים כבר בחלל הפה מתחילים בהליך הפרוק של המזון וככה מקילים על הקיבה.

כשאנו בולעים \בולסים איזו שווארמה טובה או כל מזון אחר שבקושי 2 ביסים והוא כבר בקיבה אנו מקשים על התפקוד של הקיבה ולא רק על שלה.
אוכל לא לעוס גורם למצב של בזבוז אנרגיה, מנפיחות ומקשה גם על הקיבה וגם על הטחול בתהליך פרוק האוכל.למה לשים מקל בגלגלים ? אם תאכלו לאט, תאכלו יותר וגם על הדרך תרזו ו תקבלו את כל מה שאתם צריכים לקבל מהמזון.

סבתי עליה השלום הייתה אומר "ללוס ללוס" הכוונה שלה הייתה שאני לא לועס את האוכל ובולע אותו בלי ללעוס, וזה נכון, ובהחלט בתקופה ההיא הייתי סובל כל הזמן מנפיחות של הקיבה.

לא סתם תינוקות מקבלים מזון עיסתי , לא סתם לאנשים חולים ומבוגרים אנו מרסקים את האוכל או טוחנים, הרעיון הוא אותו הרעיון, כדי שהגוף לא יבזבז אנרגיה חשובה על פרוק המזון.זה מצחיק, שאתה תינוק אתה מקבל גרבר ושאתה זקן אתה חוזר לגרבר, מעגל אכזרי שכזה.

תזונה נכונה לפי מצב גופני

האם אדם בן 60 יכול לאכול מה שאדם בן 16 יכול לאכול ? האם אדם בן 16 במצב חולני יכול לאכול מה שאדם בן 16 במצב בריא יכול לאכול ? התשובה היא כמובן שכן , הוא יכול לאכול , העניין הוא מה זה יעשה לגוף שלו, איך הגוף יקבל ואיך יגיב.

כשאני פוגש מטופל אני תמיד בודק מהוא מצבו , ברפואה הסינית מסתכלים על תזונה לפי חמשת האלמנטים – אש , מים , מתכת, אדמה ורוח.
כשאחד מהאלמנטים לא מאוזן או בחוסר או בעודף אנו רואים מחלות שונות ומשונות ומצבים בריאותיים שעם איזון תזונה ותזונה שמותאמת אישית , התחלואה נעלמת כלא הייתה או שעוצמתה קטנה.

על כן צריך לבדוק עם כל אדם את המצב הבריאותי שלו, את ההסטוריה שלו הן הרגשית\נפשית והן פיסית,מה אכל, מה סדר היום שלו , איך הוא מתנהל ולמה .
כשלוקחים את כל הנתונים האלה כולל המצב הבריאותי הפיסי, אם מדובר בפנים נפוחות, לשון בצבע מסויים, כתמים בפנים , כאבים באזורים מסויימים בגוף בשעות מסויימות.
כשמחברים את כל הפרמטרים הללו , ניתן לבנות תפריט תזונה אישי ספציפי שיעזור למטופל להתמודד עם מצבו.

מצב דלקתי ממזון

האם המזון שלנו יכול לייצר לנו דלקות בגוף ? מה הקשר בין מזון לדלקות ?
מסתבר שלכל מזון יש את האנרגיה שלו וישנם תוצרי מזון או מזונות טבעיים מן הטבע שפשוט גורמים לנו למצבים של דלקתיות. דלקתיות היא מצב של עודף לחות בגוף .

את הלחלוח בגוף מייצר הטחול שאוהב יובש ותפקידו ללכלך את הגוף כדי שהגוף יעבוד חלק כמו WD40 .אבל כמו שידוע לנו עודף לחות יוצר צמיגות ובמצב של צמיגות הכל תקוע ושהכל תקוע נוצרת דלקת, סטגנציה.

הטחול מושפע הן מהתזונה שלנו והן מעודף מחשבות ומצב רגשי טרוד, מצד של "חוסר אדמה" של "חוסר קרקוע"מזונות כמו תפוחי אדמה אשר מתפרקים לסוכר , מטוגנים, מוצרי חלב , מתוקים חיטה לבנה ועוד
יוצרים עודף לחות שמגבירה את המצב של הדלקתיות בגוף .
מצב נוסף של עודף לחות יכול להראות במצב בצקתי שהגוף מנופח .

אז להמנע ממוצרים מייצרי לחות?

בכללי כן , אבל מה לא נחיה?

כמו שתמיד אומרים לנו , הכל באיזון , אבל אם הסדר יום שלך הוא בבוקר קפה עם סיגריה ואח"כ XL ולאחר מכן איזה חטיף אנרגיה עתיר סוכר ובצהריים שווארמה טובה ככה עם איזה קולה זירו, אל תצפה שהמצב התזונתי והבריאותי של הגוף יהיה תקין.
אולי אם אתה סופרמן או ילד בן 12 שהמטבוליזם שלו פשוט עף ברמה של אצן ספרינטים ואז הדם כבר מנקה את עצמו.

אבל רוב הסיכויים שאם הגעתם לכאן , המצב הוא לא כזה.
כן אפשר לאכול צ'יפס עם מלח , אבל לא חייבים דלי.
כן אפשר מדיי פעם גלידה בכיף אבל לא חצי קילו.
כן אפשר להנות מאיזה פרי טוב אבל לא מ6 פירות ביום אם המצב שלך לא מאפשר זאת.

שעות אכילה
הידעתם ? הקיבה הולכת "לישון" בשעה 7 , זאת אומרת אומרת לפועלים חכו עד הבוקר ואז אני אחזור לפעולה.

מה שקורה בזמן הלילה הוא שהמזון פשוט יושב ונרקב שם ולכן המון אנשים שאוכלים בלילה סובלים בבוקר מצואה ריחנית או מבעיות קיבה ושלשולים או צואה דביקה ולא יודעים למה
עשו לעצמכם טובה, את הארוחה הגדולה איחלו בצהריים , שהקיבה במיטבה, לא שהיא מחתימה כרטיס והולכת לישון.
אחרי 7-8 בערב הפסיקו את הארוחות, רעבים בכל מקרה? קערת אורז קטנה תרגיע אותכם .ומה לגבי מול הטלויזה? איזה קרקר כוסמין או פופקורן (לא תעשייתי) יעשה את העבודה, לא חייבים שקית צ'יפס עם מטבלים

אז מה לאכול?

למען האמת זו שאלת המאה אבל בכלל התזונה שלנו צריכה להיות מורכבת בהתאם למצב הבריאותי שלנו ברגע נתון.יכול להיות שלאדם מסויים מתאים כרגע דגן מסויים עם קטנית מסויים וירק מסויים ושמן מסויים וזרעים מסויימים.
לאחר חודש אולי המצב ישתנה וכך גם התזונה.
ירק אחד יכול להתאים לאדם מסויים וירק אחר לא , שמן זית בריא ?תלוי למי ובאיזה מצב.

כמו שהבנתם תזונה נכונה בעיקר במצבים בריאותיים היא דבר שצריך לטפל בו באופן פרטני, אין תזונה כוללת לכולם, אולי אורז כן אבל חוץ מאורז שהוא צ'י בסיסי ניתן לומר שכדאי לבדוק כל אדם מה מתאים לו.